نقشه برداری تهران مپ در زمینه کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری، کارشناس رسمی راه و ساختمان، نقشه برداری زمینی، نفشه برداری ملک، نقشه برداری اراضی، مهندسی نقشه برداری، نقشه برداری ثبتی ، نقشه برداری هوایی ، پروژه های مهندسی عمران، و ساخت و ساز فعالیت دارد کسانی که با چالش های بسیاری در این زمینه روبرو هستند می توانند از کارشناسان معتبر این مجموعه استفاده کنند. پس در این مقاله با تهران مپ همراه باشید تا با زمین سنجی آشنا شوید.

زمین سنجی و کاربرد آن در نقشه برداری:

زمین سنجی نوعی پایه نقشه برداری برای تعیین و ارزیابی شکل و ابعاد زمین برای عوارض سطحی آن استفاده میشود. این علم شاخه ای از هندسه رشته ای از ریاضیات است که برای درک بیشتر خطوط، زوایا، سطوح و حجم های موجود در جهان از اشیاء و ایده ها استفاده میشود. این علم به مشخص نمودن موقعیت دقیق بر روی آن و ارزیابی میدان ثقل زمین و تغییرات زمانی آن میپردازد.

زمین سنجی

یکی از مهمترین کاربردهای علم ژئودزی تعیین سیستم‌ های مختصات جهانی و تعیین موقعیت و ناوبری دقیق آن‌ها است. کار آن نقطه ای است ، یعنی یک نقطه دقیق در فضا است. مکان آن به قدری دقیق است که “اندازه” ندارد. در عوض باید صرفاً با موقعیتش تعریف شود. درواقع کار اصلی زمین سنجی در حوزه نقشه برداری هم تعیین موقعیت دقیق مکان از زوایایی مختلف میباشد.

تصور اینکه چگونه چیزی بدون داشتن اندازه می تواند وجود داشته باشد، می تواند دشوار باشد. سعی کنید به این روش فکر کنید:

هر نقطه آنقدر کوچک است که کشیدن یک نقطه برای مشخص کردن مکانی خاص ، آن نقطه و بسیاری از نقاط مجاور آن را به طور گسترده ای پوشش می دهد. این بدان معنی است که هر چیزی که قابل مشاهده یا لمس باشد از اجتماع نقاط نزدیک به هم تشکیل شده است.
یکی از پر کاربرد ترین موارد ژئودزین ( زمین سنجی) امروزه یکی از مرسوم‌ ترین روش‌های مشخص نمودن موقعیت جهانی با استفاده از سامانه‌ های موقعیت‌یاب ماهواره‌ای جهانی مانند GPS می‌باشد، ژئودزی «دانش هندسه‌ ی» به کار رفته در این سیستم‌ های مشخص کردن موقعیت است.

برای اندازه گیری نقاط روی سطح زمین، زمین شناسان مختصاتی (شبیه به یک آدرس منحصر به فرد) به نقاط سراسر زمین اختصاص می دهند. ژئودیزیست ها باید مختصات نقاط روی سطح زمین را به روشی ثابت به طور دقیق تعریف کنند.

زمین سنجی

یکپارچه سازی یک مدل جهانی بیضی با GPS:

زمین شناسان برای اندازه گیری زمین مدل های ریاضی ساده ای از زمین می سازند که بزرگترین و بارزترین ویژگی آن ها را به تصویر میکشد. آن ها شکل هندسی بیضی را به عنوان اساسی ترین مدل زمین پذیرفته اند، از آنجا که  شکل بیضی بر اساس یک مدل ریاضی بسیار ساده است که کاملا صاف میباشد و شامل هیچ کوه یا دره ای نمیباشد.

امواج رادیویی ارسال شده توسط ماهواره‌ های جی‌ پی‌ اس و سه‌ لایه‌ بندی، اندازه‌گیری بسیار دقیق زمین را در سراسر قاره ‌ها و اقیانوس ‌ها ممکن می‌سازد. ژئودیست ها می توانند مدل های بیضی جهانی را به دلیل افزایش قابلیت های محاسباتی و فناوری GPS ایجاد کنند. این منجر به توسعه مدل‌ های بیضی جهانی مانند WGS72، GRS80 و WGS84 جریان شد. سیستم جهانی ژئودتیک   WGS84 سیستم مختصات مرجع توسط سیستم GPS استفاده می شود.

این مجموعه با داشتن کادری متخصص و حرفه ای در زمینه نقشه برداری زمینی ، فتوگرامتری، نقشه برداری ساختمان ، کارشناس رسمی دادگستری، کارشناس رسمی دادگستری راه و ساختمان ، امور ثبتی ، مهندسین و وکلا با تحصیلات دانشگاهی فوق لیسانس و دکتری و اساتید دانشگاه ها در رشته های حقوقی و راه و ساختمان و مهندسی آماده انجام امور نقشه برداری و کارشناسی بصورت تخصصی در سطح کشور می باشد.