امور ثبتی مربوط به ملک که شامل اخذ سند تک برگ برای املاک یا اخذ جواز ساخت می باشد که  انجام این امور زمان بر و نیاز به مراجعه حضوری به ادارات و سازمانهای دولتی دارد،  مانند ادارات ثبت یا شهرداری ها و نیاز به داشتن اطلاعات کافی از روند اداری و مدارک مورد نیاز است تا انجام این امور با سرعت بالاتری انجام گردد و به همین دلیل بهتر است که انجام این امور را به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری سپرده شود تا روند اداری ملک با سرعت بیشتری انجام گردد. با این مقاله از تهران مپ همراه باشید تا با تک تک کار های ثبتی مربوط به ملک آشنا شوید و از وظایف کارشناس امور ثبتي آگاه شوید.

امور ثبتی

امور ثبتی مربوط به ملک

برای اخذ سند تک برگ برای ملک باید با انجام امور اداری ملک و همچنین تهیه نقشه یو تی ام ملک روند اداری طی شود و با تشکیل پرونده در اداره ثبت مربوطه انجام شود. برای نقشه برداری یو تی ام که یکی از مدارک اصلی و مهم برای انجام امور ثبتی مربوط به ملک است باید با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک مختصات گوشه ها و شکستگی های ملک برداشت گردد. با توجه به مختصات های برداشت شده ترسیم نقشه ملک صورت میگیرد و این نقشه موقعیت دقیق قرار گیری ملک را بر روی کره زمین نشان می دهد. نقشه یو تی ام بعد از نهایی شدن چاپ و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می گردد.

نقشه برداری و امور ثبتی در تهران

نقشه برداری و امور ثبتی در تهران به معنای تهیه نقشه های ثبتی برای ثبت در سیستم کاداستری کشور می باشد که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. برای تهیه این نقشه ها از کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری کمک گرفته می شود. روش کار به این صورت است که نقشه برداری از وضع موجود ملک انجام می گیرد و در نقشه یو تی ام ۲۰۰۰ جانمایی میگردد ؛ سپس مختصات چهار گوشه ملک در سیستم مختصات یو تی ام استخراج می شود. تهران مپ با تجربه مناسب درامورثبتی و نقشه برداری درتهیه نقشه های ثبتی مانندنقشه یو تی ام ، جانمایی پلاک ثبتی تخصص دارد.

 

امور ثبتی

 

وظایف کارشناس امور ثبتی

وظایف کارشناس امور ثبتی شامل مراحل زیر است:

 • اجرای بخشنامه های ثبتی
 • آگهی نوبتی و تحدیدی
 • قانون ثبت اسناد و املاک
 • آیین نامه قانون ثبت اسناد و املاک
 • انجام عملیات ثبتی
 • مباحث ثبتی
 • آشنا بودن با دعاوی و اشتباهات ثبتی: دعاوی مرتبط با ثبت املاک ، شرایط دادخواست اعتراض به ثبت، اثر فوت و حجر معترض در ثبت، اعتراض به ثبت اصل ملک، حق اعتراض به ثبت ، اعتراض به تحدید حدود، حق اعتراض به تحدید حدود و سایر اشتباهات ثبتی.
 • آشنایی با قوانین و مقرارت: اصولی از قانون اساسی ، موادی از قانون مدنی، قانون مجازات اسلامی ، قانون شهرداری ها و سایر قوانین و مقرارت مورد نیاز.
 • انجام نقشه برداری دقیق: واحد های طول ، مساحت ، مساحی ، تهیه نقشه زمین با مشخص شدن موقعیت ، مساحت و حدود اربعه و سایر امور نقشه برداری.
 • انجام تفکیک و افراز: عملیات تفکیک زمین ، ضوابط و مقرارات تفکیک، آیین نامه تفکیک اراضی ، روش افراز زمین، تفاوت تفکیک و افراز و سایر امور تفکیک و افراز.
 • مباحث کارشناسی: ارجاع به کارشناس رسمی دادگستری ، رجوع به کارشناس دادگستری ، قرار کارشناسی دادگاه ، ارزیابی اموال غیرمنقول توسط کارشناس رسمی دادگستری ،اعتراض به ارزیابی .

امور ثبتی

کارشناس امورثبتی

کارشناس امور ثبتی تهران خدمات نقشه برداری و امور ثبتي را به منظور تهیه نقشه های ثبتی و ثبت آن ها در سیستم کاداسترکشور انجام می دهد. این نقشه ها بستگی به نوع درخواست متقاضی دارند و هر کدام دارای کاربرد متفاوتی مانند نقشه یو تی ام ، جانمایی پلاک ثبتی می باشند.
به دلیل این که این نقشه ها دارای ارزش حقوقی میباشند برای تهیه آن ها باید به کارشناس امور ثبتی مراجعه نمود. تهیه نقشه یو تی ام و نقشه برداری ثبتی با نظارت کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری توسط تهران مپ برای املاک انجام میپذیرد.

سخن پایانی

این مجموعه با داشتن کادری متخصص و حرفه ای در زمینه نقشه برداری زمینی ، فتوگرامتری، نقشه برداری ساختمان ، کارشناس رسمی دادگستری، کارشناس رسمی دادگستری راه و ساختمان ،  تهیه نقشه یو تی ام برای حل اختلاف دعاوی مربوط به املاک مشاع، تهیه نقشه برای افراز و تفکیک املاک و اراضی مشاع، تهیه نقشه برای اخذ سند تک برگ املاک موقوفه ، امور ثبتی ، تهیه نقشه ملک برای اخذ پایان کار، تهیه نقشه یو تی ام برای ملک هایی که دارای اسناد قدیمی هستند برای صدور سند تک برگ، مشاوره برای تهیه نقشه ثبتی ملک برای ادارات دولتی، تهیه نقشه یو تی ام طبق استاندارد سازمان نقشه برداری کشور برای اداره های دولتی با مهر کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری کشور، تهیه نقشه UTM برای املاکی که موقعیت آن ها معلوم نیست و دارای پرونده قضایی میباشند و مهندسین وکلا با تحصیلات دانشگاهی فوق لیسانس و دکتری و اساتید دانشگاه ها در رشته های حقوقی و راه و ساختمان و مهندسی آماده انجام امور نقشه برداری و کارشناسی بصورت تخصصی در سطح کشور می باشد.